BİZİ ARAYIN KONUMU AÇ
whatsApp ile mesaj gönder
0 236 231 02 41 info@al-tur.com
DE TR

Yurtdışı Borçlanması Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Yurtdışı borçlanması için gerekli evrakların başında Yurtdışı Hizmeti Borçlanma talep dilekçesidir. Bu belgenin olmadığı durumlarda yurtdışı hizmet borçlanması isteğine dair bir dilekçeyle de başvuru yapılabilmektedir. Teslim edilen dilekçenin yeterli bilgiyi içermemesi durumda tekrar Yurtdışı Hizmet Borçlanma talep dilekçesi doldurulması istenebilmektedir. Yurtdışı Hizmet Borçlanması ile ilgili bu talep dilekçesi Sosyal Güvenlik Kurumu il ya da ilçe müdürlüklerinden temin edilebilmekte olup dilerseniz online olarak SGK’nın resmî web sitesi üzerinden de temin edebilirsiniz. Gereken diğer evraklar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

Başvuru sahibinin yurtdışında çalıştığı yerin bağlı olduğu vergi dairesi, birlikler ya da meslek kuruluşları tarafından verilen hizmet belgesi
Yurtdışında çalışılan ülkede bağlı bulunan sigorta kurumundan alınacak olan sigorta kartı ya da hizmet cetveli
Yurtdışında çalışılan ülkede bulunan Türk temsilciliklerinden alınacak olan ve yurtdışı borçlanması için kullanacağının belirtilmesi gereken hizmet belgesi
Yurtdışında çalışılan işyerinden alınacak olan hizmeti sürelerini gösterir belge (Bonservisleri ile birlikte pasaportta bulunan çalışma izinlerinin Türkçe tercümesi)

ALTÜR ARAŞTIRMA MERKEZİ HAKKINDA

Kurucusu Nezaket Müftüoğlu şirketimizin 1994'den bu güne kadar bir çok ülkenin sosyal hakları ile ilgili araştırma yapıp bu ülkelerde çalışıp kesin dönüş yapan gurbetçilere haklarına kazandırmak için gerekli hizmetleri sağlamaktadır.

 

Avrupa ülkelerinde yıllarca bir çok gurbetçimiz ağır şartlarda çalıştı ve Türkiye 'ye kesin dönüş yaparak yaşamanı devam ettirdi.

 

Bir çok sosyal haklara sahip olan gurbetçilerimiz ülkenin yasasını, mevzuatını ve dilini bilmediği için bir çok haklarını ALAMADI.

 

1994 yılında kurduğumuz AL-TÜR ARAŞTIRMA MERKEZİ koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışmaktadır. Türkiye çapında bir çok gurbetçinin haklarını getirip kendilerine ödemenin gururu içerisindeyiz. Avrupa ülkelerinde her yıl yeni çıkan yasaları takip edip hak sahibi olan kişilere bu konuda bilgi veriyoruz. 

DEVAMINI OKU