BİZİ ARAYIN KONUMU AÇ
whatsApp ile mesaj gönder
0 236 231 02 41 info@al-tur.com
DE TR

Yurtdışı Borçlanma 3201 Sayılı Kanun

Yurtdışında çalışıp Türkiye'de emekli olmak isteyen vatandaşlar Yurtdışındaki süreleri Türkiye Sosyal Güvenlik Kurumuna borçlanma yaparak emekli olabilmektedir. Konuyla ilgili olarak SGK uzmanlarımız tarafından işlemler takip edilmektedir.

3201 sayılı kanuna göre Yurtdışındaki haklarınızı ve günlerinizi kullanarak, Türkiye'den emeklilik hakkı kazanabilirsiniz. SGK ile anlaşmalı tüm ülkelerden gün satın alınarak Türkiye'de emekli aylığı bağlanabilmektedir. Fakat aylığınızın bağlanabilmesi ve işlemlerin olumlu sonuçlanabilmesi için yurtdışındaki çalışmanızı fiili olarak bitirmeniz şartı aranmaktadır. Ayrıca ev hanımı olarak da kalan kadınlarda emekli olma hakkında sahip olmaktadır.

Tüm bu işlemlerin yürütülmesi, ilgili yönlendirmeler ve gerekli işlemlerin kontrolleri için bize şubelerimizden yada telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

ALTÜR ARAŞTIRMA MERKEZİ HAKKINDA

Kurucusu Nezaket Müftüoğlu şirketimizin 1994'den bu güne kadar bir çok ülkenin sosyal hakları ile ilgili araştırma yapıp bu ülkelerde çalışıp kesin dönüş yapan gurbetçilere haklarına kazandırmak için gerekli hizmetleri sağlamaktadır.

 

Avrupa ülkelerinde yıllarca bir çok gurbetçimiz ağır şartlarda çalıştı ve Türkiye 'ye kesin dönüş yaparak yaşamanı devam ettirdi.

 

Bir çok sosyal haklara sahip olan gurbetçilerimiz ülkenin yasasını, mevzuatını ve dilini bilmediği için bir çok haklarını ALAMADI.

 

1994 yılında kurduğumuz AL-TÜR ARAŞTIRMA MERKEZİ koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışmaktadır. Türkiye çapında bir çok gurbetçinin haklarını getirip kendilerine ödemenin gururu içerisindeyiz. Avrupa ülkelerinde her yıl yeni çıkan yasaları takip edip hak sahibi olan kişilere bu konuda bilgi veriyoruz. 

DEVAMINI OKU