BİZİ ARAYIN KONUMU AÇ
whatsApp ile mesaj gönder
0 236 231 02 41 info@al-tur.com
DE TR

SGK Yurtdışı Borçlanma Ne Kadar Ödenmektedir?

SGK yurtdışı borçlanma için hesaplamalar ilgili yıla değişiklik göstermektedir. 2019 yılı için yurtdışı borçlanma günlük ne kadar sorusunun yanıtı en düşük 27,28 TL olacaktır. Borçlanılabilecek en yüksek rakam ise günlük olarak 204,65 TL’dir. Bu rakamların altında ya da üstünde borçlanma yapılması mümkün değildir. Günlük olarak borçlanılacak miktar, emekli maaşının durumunu doğrudan etkilemektedir.

SGK yurtdışı borçlanması için başvuru yapıldıktan sonra 3 aylık bir ödeme süresi verilmektedir. Üç ay içerisinde yapılmayan borçlanma ödemeleri iptal edilmektedir. 3 aylık dönemde borcun bir kısmı da ödenebilmektedir. Ödenen tutarlar hesaplanarak toplam borçtan düşürülmekte olup ödenen günler prim günü olarak sayılmaktadır. 08.05.2008 tarihinden önce yurtdışı borçlanması başvurusunda bulunan kişiler, borçları ile ilgili işlemleri hala devam edenler ve ödemesi gereken toplam borcun hepsini ödeyen kişiler 3,5 Amerikan Doları üzerinden günlük olarak borçlanabilmektedir.

ALTÜR ARAŞTIRMA MERKEZİ HAKKINDA

Kurucusu Nezaket Müftüoğlu şirketimizin 1994'den bu güne kadar bir çok ülkenin sosyal hakları ile ilgili araştırma yapıp bu ülkelerde çalışıp kesin dönüş yapan gurbetçilere haklarına kazandırmak için gerekli hizmetleri sağlamaktadır.

 

Avrupa ülkelerinde yıllarca bir çok gurbetçimiz ağır şartlarda çalıştı ve Türkiye 'ye kesin dönüş yaparak yaşamanı devam ettirdi.

 

Bir çok sosyal haklara sahip olan gurbetçilerimiz ülkenin yasasını, mevzuatını ve dilini bilmediği için bir çok haklarını ALAMADI.

 

1994 yılında kurduğumuz AL-TÜR ARAŞTIRMA MERKEZİ koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışmaktadır. Türkiye çapında bir çok gurbetçinin haklarını getirip kendilerine ödemenin gururu içerisindeyiz. Avrupa ülkelerinde her yıl yeni çıkan yasaları takip edip hak sahibi olan kişilere bu konuda bilgi veriyoruz. 

DEVAMINI OKU